Akcja informacyjno-promocyjna i warsztaty Fundacji Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych KOMES ze Szczecina" w ramach konkursu "GOZpodarne wzywanie"

GOZpodarne wzywanie

Gospodarka Obiegu Zamkniętego to kluczowy element budowania zrównoważonej przyszłości. Pozwala ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, między innymi dzięki ograniczeniu wydobycia i przetwarzania surowców pierwotnych i zmniejszeniu ilości odpadów, które trzeba zagospodarować.
 
Drodzy Społecznicy, czy czytaliście już ten tekst:
„Istnieje tylko jedna planeta Ziemia, lecz do 2050 r. światowa konsumpcja będzie, trzykrotnie większa! Oczekuje się, że w ciągu najbliższych czterdziestu lat światowe zużycie materiałów takich jak biomasa, paliwa kopalne, metale i minerały podwoi się, natomiast ilość wytwarzanych rocznie odpadów wzrośnie o 70% do 2050 r. (…)”
Tak zaczyna się wprowadzenie do Nowego planu działania UE dotyczącego gospodarki o obiegu zamkniętym na rzecz czystszej i bardziej konkurencyjnej Europy, który został zaprezentowany w marcu 2020r.
Nie brzmi zbyt optymistycznie!
Na szczęście mamy jeszcze czas, żeby podjąć konkretne kroki. Możemy aktywnie włączyć się w działania prowadzące do osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest zmniejszenie konsumpcji oraz podwojenie wskaźnika wykorzystania materiałów w obiegu zamkniętym w najbliższym dziesięcioleciu.
Zespół Fundacji KOMES podjął już to wyzwanie, którym niewątpliwie są starania o ograniczenie liczby odpadów.
Dlatego chcemy Was zaprosić do udziału w projekcie dofinansowanym przez Stena Recycling Sp. z o.o. w ramach konkursu „GOZpodarne wyzwanie”. Wspólnie damy nowe życie tekstyliom/odzieży, które zostały uznane za niepotrzebne lub zniszczone. Podczas warsztatów krawieckich uszyjemy torby na zakupy oraz woreczki na warzywa i owoce.
Zapewniamy maszyny do szycia, a także wszystkie potrzebne materiały oraz przeszkolenie z zakresu szycia! Nie zabraknie też dobrej kawy i słodkiego poczęstunku.

GOZpodarne wzywanie


Source URL: https://komes.org.pl/strona/projekty/650-akcja-informacyjno-promocyjna-i-warsztaty-fundacji-inicjatyw-spoleczno