- wycieczki

W ramach MKW odbyły się wycieczki szlakiem historii i wyjazdy krajoznawcze:


- Wycieczka do Brzeska Szczecińskiego i Przelewic - 15.08.2013 r.
Wycieczka autokarowa do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, który jest prężnie działającym ośrodkiem naukowo-turystycznym. Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać ogród, który szczególnie okazale wygląda w okresie wzrostu i kwitnienia wielu przepięknych drzew, krzewów czy kwiatów. Wyjazd był wspaniałą okazją do obejrzenia naprawdę niezwykłego miejsca, które jest jedną z najwspanialszych atrakcji przyrodniczych naszego regionu. Kolejną atrakcją było zwiedzanie znajdującego się w Brzesku Szczecińskim Sanktuarium Maryjnego. Członkowie wycieczki uczestniczyli w odbywającym się 15 sierpnia święcie Wniebowzięcia NMP. Wzięli udział w uroczystej procesji. Wyjazd zakończył się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.- Wyjazd szlakiem historii – Wolin - 7.09.2013 r.
Wyjazd autokarem do miejscowości Wolin i zwiedzanie wioski Wikingów, miało na na celu kształtowanie wrażeń estetycznych poprzez odkrycie i przeżycie piękna architektury skansenów zakorzenionej w duchu historii i legendzie.
Nastąpiła integracja pokoleniowa oraz pozytywne relacje seniorów – poprzez wspólne zwiedzanie zabytków oraz udział w realizacji zaplanowanego harmonogramu wycieczki. Po zwiedzaniu wioski, członkowie wycieczki udali się na zorganizowany posiłek, a następnie odbyło się spotkanie z burmistrzem miasta Wolin. Wycieczka zakończona była ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

 


- Wycieczka krajoznawcza – Wolin - 14.09.2013 r.
Wycieczka autokarowa do Wolina wraz ze zwiedzaniem wioski Wikingów oraz udziałem w corocznych dożynkach, które odbywały się w miejscowym amfiteatrze. Wyjazd pozwolił na poznanie kultury lokalnej społeczności. Uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć różne programy artystyczne lokalnych zespołów oraz zaproszonych gości z zagranicy. Udział w imprezach towarzyszących dożynkom : występy zespołów ludowych, festyn, kiermasz  itp. Wyjazd zakończył się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

 


- Wycieczka przyrodnicza z grzybobraniem: Stepnica, Miękowo - 28.09.2013 r.
Wycieczka miała na celu wspólny wyjazd na grzyby, integrację uczestników, aktywny sposób spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu, spotkanie w szkółce leśnej. Uczestnicy wycieczki wrócili do Szczecina w dobrych humorach i z pełnymi koszykami grzybów.

 


- Wycieczka autokarowa szlakiem operacji berlińskiej - forsowania Odry wiosną 1945 r. - Słubice, Czelin, Gozdowice, Stare Łysogórki, Siekierki, Moryń - 14.12.2013 r.
Uczestnicy wycieczki w liczbie 40 osób mieli okazję przypomnieć historię II wojny światowej odwiedzając miejsca, w których tworzyła się historia naszego regionu.