MKW 2013

PROJEKT ZREALIZOWANY I ZAKOŃCZONY

 

Projekt "Międzypokoleniowy Klub Wsparcia w Szczecinie" to projekt realizowany w okresie od 01.05.2013 r do 31.12.2013 roku.

Działania realizowane w ramach projektu "Międzypokoleniowy Klub Wsparcia w Szczecinie" kontynuowane są w dalszym ciągu, mimo że okres realizacji projektu zakończył się z końcem 2013 roku.

Obecnie kontynuujemy działalność Międzypokoleniowego Klubu Wsparcia ze środków własnych Fundacji KOMES zapraszając m.in. na:
- spotkania z lekarzami specjalistami
- spotkania z psychologiem
- spotkania z prawnikiem
- zajęcia sportowe: unihokej, szachy, warcaby
- spotkania z filmem
- spotkania w klubie czytelniczym.

Harmonogram MKW:
- w każdą trzecią środę miesiąca na spotkania z zaproszonymi gośćmi (lekarze, psycholodzy, prawnicy, artyści, władze samorządowe)
- we wtorki na zajęcia z szachami, warcabami, tenisem i unihokejem
- w każdą środę do biblioteki wzbogaconej o nowe pozycje o te dofinansowane w ramach realizowanego w 2013 roku  Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych Ministra Pracy i Polityki Społecznej


10.12.2014 roku o godz.19.00 odbyły się warsztaty na temat zdrowego trybu życia i naturalnych metod leczenia.

W dniu 13.10.2014 roku o godz 19.00 w sali Ojca Wasilewskiego odbyło się spotkanie z radcą prawnym. Tematyką spotkania będzie m.in. prawo spadkowe. Zapraszamy młodzież, rodziców oraz naszych kochanych seniorów.

W dniu 20.09.2014 roku Międzypokoleniowy Klub Wsparcia wraz z Fundacją KOMES uczestniczył w inauguracji roku duszpasterskiego i katechetycznego w ogrodach Ojców Jezuitów. Zaprezentowaliśmy swój bogaty dorobek i plany działania na najbliższy okres obejmujące m.in.:
- spotkania z prawnikiem, lekarzem, działaczem samorządowym, psychologiem
- aktywizacja czytelnictwa i unihokeja
- turniej w szachy, warcaby
- dalsza kontynuacja klubu filmowego

09.04.2014 odbyło się spotkanie z pracownikiem banku - tematem było bezpieczeństwo kredytowe,interpretowanie ofert.

W styczniu 2014 roku odbyło się spotkanie z diabetykiem, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem szczególnie wśród seniorów,podobnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie marcowe z psychologiem

 


Międzypokoleniowy Klubu Wsparcia w Szczecinie został utworzony dla seniorów oraz pozostałych mieszkańców miasta. Do działania zostały zaproszone rodziny wielopokoleniowe, osoby i organizacje współpracujące z Fundacją KOMES i parafią pw. św. Andrzeja Boboli w Szczecinie.

 

W ramach projektu powołane zostały zespoły tematyczne ukierunkowane  na działalność na rzecz seniorów, które służyły samopomocy i samorealizacji:
A. Dyskusyjny Klub Filmowy
B. Biblioteka i czytelnia (spotkania z literaturą, teatrem i muzyką)
C. Tradycja, Dziedzictwo+Samopomoc i Samorealizacja
D. Zespół Porad Obywatelskich w szczególności w zakresie bezpieczeństwa osobistego: porady prawne, finansowe
E. Zdrowie Sport i Turystyka

W okresie realizacji projektu zrealizowano bezpłatne:

- warsztaty
- wycieczki
- festyny
- seminaria
- porady
- spotkania tematyczne
- zajęcia sportowe i rekreacyjne
- kluby
- jasełka z wigilią dla seniorów i wnuków
- korepetycje

Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Szczecina, w szczególności mieszkańców Śródmieścia i dzielnicy Turzyn, dzięki czemu został zrealizowany zgodnie z zaplanowanymi działaniami.

Zaproszenie do projektu