Niech moc będzie z nami – odkryjmy ją wspólnie

25.08.2020r.

Zapraszamy na kolejny webinar w ramach projektu "Niech moc będzie z nami - odkryjmy ją wspólnie" w dniu 26.08.2020 na godz. 17.00. (dostęp wyślemy w kolejnym poście).
Temat webinaru "Kryzys i stres - wróg czy szansa na zmianę - czyli jak skutecznie radzić sobie z kryzysami i stresem i żyć pełnią życia" Na spotkaniu poruszymy m.in takie tematy jak:
1. Dwa oblicza stresu
2. Poznaj swój stres (dwa testy do samodzielnego wykonania)
3. Kluczowe cztery obszary istotne w pracy nad radzenie sobie ze stresem (czwarty z nich Cię najprawdopodobniej zaskoczy!)
4. Czym jest Styl Emocjonalny i jakie ma znaczenie w radzeniu sobie ze stresem
5. Co nas stresuje w pracy - ważne info dla każdego pracującego w zespole
1. Czym jest kryzys i jaki może mieć wpływ na Twoje życie
2. Przyczyny i obszary kryzysu
3. Pierwsza pomoc w kryzysie czyli trzy kroki jak można sobie pomóc w trudnej sytuacji
4. Oceń swój poziom kryzysu i dowiedz się kto najlepiej może Ci pomóc
5. Kryzys to szansa na rozwój - wykorzystaj to!
6. Dlaczego w kryzysie emocje przejmują kontrolę nad nami kontrolę i co z tym zrobić ?
7. Techniki dla lepszego radzenia sobie z kryzysem i stresem.
8. Gdzie szukać pomocy w kryzysie
Kontynuacją poszerzania wiedzy z webinaru będą sesje indywidualne, na których będzie możliwość np. 1) poznać 5 psychologicznych kompetencji dla lepszego radzenia sobie z kryzysami i stresem 2) opracować indywidualny plan wdrażania nawyków antystresowych 3) odkryć swój Styl Emocjonalny lub opowiedzieć o swojej aktualnej trudności i uzyskać adekwatne wsparcie.

Projekt dofinansowany z Programu Społecznik na lata 2019-2021 - Program Marszałkowski. #PomorzeZachodnie, #społecznik, #ProgramSpołecznik #KARRSA

 

23.08.2020r.

Niech moc będzie z nami - odkryjmy ja wspólnie!
UWAGA UWAGA! Zapraszam do dołączenia do spotkania/ webinarium w dniu 24.08.2020 (poniedziałek) z Psycholog Małgorzatą Laskowską na godz. 17.00. - spotkanie potrwa około 2 godzin.

Tym razem spotkamy się za pomocą aplikacji zoom.us. Poniżej znajduje się link w który należy kliknąć aby dołączyć do spotkania:
Kod dostępu: 557605

Aplikacja działa poprawnie ww wszystkich przeglądarkach. Najlepiej uruchomić ją w przeglądarce Chrome i Edge.
Możliwe, że do poprawnego działania konieczne będzie pobranie aplikacji ZOOM.US , dlatego też prośba o dołączanie do spotkania na kilka minut przed wydarzeniem.

Projekt dofinansowany z Programu Społecznik na lata 2019-2021 - Program Marszałkowski. #PomorzeZachodnie, #społecznik, #ProgramSpołecznik #KARRSA

 

04.08.2020r.

Niech moc będzie z nami – odkryjmy ją wspólnie - zastanawiacie się o co tu chodzi?!

W czasie zamknięcia szkół, przedszkoli, żłobków czy zakładów pracy - mieliśmy wiele sygnałów na temat trudności z jakimi przyszło się mierzyć wielu z nas w czasie epidemii wirusa COVID-19. Ostatnie miesiące wiązały się z ogromnym obciążeniem psychicznym, którego skutki odczuwamy do dzisiaj. Wasze, Państwa historie zainspirowały nas do napisania projektu mającego na celu - wspólną - naukę radzenia sobie ze stresem. Porozmawiamy o sytuacjach wywołujących w nas lęk i o tym jak można zminimalizować jego negatywny wpływ na ciało i umysł, czyli cały organizm. Liczymy, że podzielicie się Państwo swoimi doświadczeniami i razem odkryjemy wewnętrzną siłę drzemiącą w każdym z nas. Oczywiście nie zabraknie ciekawostek z zakresu psychologii pozytywnej, z którą warto się zaprzyjaźnić!

Projekt realizowany jest od 12.07.2020r. do 31.08.2020 r.

Grupa docelowa: pełnoletni mieszkańcy Miasta Szczecin i powiatu polickiego.

Planowane działania:
- webinaria z zakresu, m.in. radzenia sobie ze stresem, lękiem i kryzysem, pozytywnego myślenia oraz komunikacji interpersonalnej;
- spotkania indywidualne i grupowe ze specjalistami, np. psychologiem i/lub doradcą zawodowym (prowadzone w formie zdalnej lub stacjonarnej, w zależności od możliwości i zapotrzebowania uczestników). Na miejscu zapewniamy środki ochrony osobistej.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu FB: https://www.facebook.com/fundacjakomes/ i udziału w projekcie. Osoby zainteresowane spotkaniem ze specjalistą prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 575 730 550.

Niech moc będzie z nami!
Do zobaczenia!
Projekt dofinansowany z Programu Społecznik na lata 2019-2021 - Program Marszałkowski. #PomorzeZachodnie#społecznik#ProgramSpołecznik #KARRSA

Niech moc będzie z nami